Výrobky k prodeji

Vyrobeno ručně, doma, s nadšením a radostí


PLSTĚNÉ PALČÁKY - velikost dětská / dámská. Teplé na pohodové nošení do studených dnů. Z naší ovčí vlny berana anglického plemene Hamshier Down. Osobně z totožné vlny používám teplý vlněný svetr, vlastní palčáky a další výroby a mám s ní velmi dobrou zkušenost. Byť je polojemná, nekouše. Symboly na palčácích jsou Goralská parzenice a Goralská rozeta.

K dispozici aktuálně jeden pár.


BEDERNÍ PÁS MODROTISK - teplý bederní pás je z pohledové strany opatřen originální látkou Strážnického modrotisku, jež je zařazen na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Plstěná teplá část je z naší ovčí vlny berana anglického plemene Hamshier Down. Pro obvod pasu 60 - 100 cm. Upínání pomocí pružné gumy a suchého zipu.

Aktuálně není dostupný. Tyto bederní pásy právě vyrábíme.


VLOŽKY DO BAREFOOT BOT - součástí vložek jsou šablony pro zastřižení velikosti od 39 - 46. Stačí tedy vystřiženou šablonu třeba fixou obtáhnout na vložku a zastřihnout. Vložky mají počáteční velikost 46. Ze spodu je samolepící kotva, aby v botě vložka neklouzala. Levá strana s popisem RAM, pravá WOOL. Vyrobeno z vlny našeho berana Čoudy, plemene Hampshire Down.

Aktuálně nejsou dostupné. Budou k dispozici opět během ledna 2024. 


NÁSTĚNNÉ HODINY - funkční, dekorační, nástěnné hodiny o rozměru cca 44 cm x 44 cm. Materiál dřevo, vyřazené nože a hřebeny již ostříhali stovky ovcí, procestovali Hrubý Jeseník, Orlické hory, ale také Jižní Moravu, nebo Vysočinu. Hodinový strojek Quartz.


DŘEVĚNÝ MOTÝLEK S OVČÍ VLNOU - ručně vyřezávaný a broušený dřevěný motýlek. Střed motýlku zdobí ovčí vlna, která pochází z ojediněle se vyskytujícího plemene ovce Původní valašky. Vlna je z oveček ostříhána ručně pérovými nůžkami, vypraná, vyčesána a upředena na kolovrátku.

K dispozici jeden kus.


DŘEVĚNÝ MOTÝLEK S OVČÍ VLNOU A PARZENICÍ - ručně vyřezávaný a broušený dřevěný motýlek. Střed motýlku zdobí ovčí vlna, která pochází z ojediněle se vyskytujícího plemene ovce Původní valašky. Vlna je z oveček ostříhána ručně pérovými nůžkami, vypraná, vyčesána a upředena na kolovrátku. Gravírovaná Goralská Parzenica je symbolem Goralů žijících především v Polských Tatrách a jejich podhůří, ale také na Slovensku. Upevnění je snadné díky rozepinatelné, stavitelné pružné gumě.

K dispozici jsou aktuálně dvě světné varianty, jedna tmavá.


VLOŽKY DO BOT 41 - 42 - silnější vložky do bot pro velikost 41 - 42. Ideálně, jsou li Vám takové boty volnější. Lze uložit na stávající vložky, nebo je zaměnit. Ze spodu je samolepící kotva, aby v botě vložka neklouzala. Vložky jsou čisté bez popisu (obrázek s kocourkem je ilustrativní). Vyrobeno z vlny ovcí pasoucích se v regionu Budislavi, nedaleko Toulovcových Maštalí.