Vložky do barefoot bot z ovčí vlny - celoroční

Naše vložky do barefoot bot se skládají z nebarvené ovčí vlny (tmavá loga jsou z vlny hnědých ovcí) a od roku 2019 do těla vložek zapracováváme jutové tělo pro zpevnění tvaru. Stále se tak ale jedná o ryze přírodní produkt, který je navíc kompostovatelný.

Jaké jsou naše vložky do barefoot bot z ovčí vlny a čím se liší od jiných produktů? Celé tělo tvoří ovčí vlna v koncentrované podobě a jutové tělo, které pomáhá fixovat tvar při a po sešlápnutí. Tedy v celém objemu svého těla se nachází velmi mnoho zapracované ovčí vlny, díky níž mají vložky  daleko větší izolační schopnosti, lépe absorbují případný pot a ve výsledku v zimě poskytují významný tepelný komfort. Přitom neobsahují žádný pevný, neforemný předmět, který znehodnotil chůzi v barefootech. V létě dokáží pracovat s potem chodidel, kdy pak omezí případný zápach z obuvi a při dlouhých tůrách i vznik puchýřů na chodidlech. Nejedná se tedy žádný předmět polepený malým množstvím vlny.

Vyzkoušejte se s našimi vložkami ve Vašich botách projít také naboso. Na přání můžeme vyrobit vložky slabší, nebo silnější. Standardní vložky jsou popsané níže.

Vyrábíme běžné velikosti, nebo na přání Vaší objednávky. Můžete nám poslat tvar, který potřebujete.

Vložky lze kdykoliv před aplikací i po sešlápnutí jednoduše upravit zastřihnutím běžnými nůžkami. Jutová vlákna nijak netrhejte, netahejte, pouze zastřihněte! Viz video níže.

Výběr velikosti odpovídá velikosti Vaší obuvi, nebo lze objednat vložky větší a nůžkami upravit velikost. 

Návod k instalaci a údržbě je součástí balení vložek, níže na této stránce je k instalaci video.


Vložky jsou po celé délce standardně vybaveny tenkou lepící kotvou pro lepší fixaci vložky ve Vaší botě.

Vložky jsou před sešlápnutím hrubé, nezatížené silné cca do 8-10 mm. Můžeme pro Vás vyrobit vložky také slabší do 5 mm, nebo i silnější 10 - 13 mm. Stačí nám uvést Váš požadavek do objednávky, nebo nám zavolat a domluvit se. 

Po pravidelném nošení se sešlápnou a vytvarují dle Vašeho chodila.

Lze provádět jednoduchou údržbu, která poskytne vložkám renegeraci.

Základní balení - vložky do bot s návodem, bez loga na patě.

Dárkové balení - balení vložek s logem na patě (ovečka, vlčí stopa, nebo dle vašeho přání a našich možností), potiskem obalu z recyklovaného papíru, věnováním konkrétní osobě.

Takto zabalené vložky jsou krásným dárkem, kterým jistě potěšíte.

Ceny najdete v ceníku menu


Ukázka zastřižení vložek s jutovým tělem

Údržba a čištění vložek do bot

Ukázka  instalace vložek

Nobelis BÉÉ


Nabízíme zdobené vložky do bot symboly z naší nabídky níže, nebo dle Vašeho přání