Ovčí deka s ochranným povlakem

Silná, prošívaná, bytelná ovčí deka. Má perfektní izolační vlastnosti, zároveň se z kontaktní strany jedná o velmi příjemný materiál díky použitému způsobu výroby. Ideální do kočárku na chladné zimní dny. Součástí deky je povlak ve stejném vzoru, který Vám usnadní případné čištění.

Našim cílem bylo navrhnout a vytvořit designovou, teplou, funkční deku, kterou snadno zakryjete své nejmenší, třeba v kočárku v chladných měsících. Ovčí plsť je zhutněná vypraná a vyčesaná ovčí vlna technikou suchého plstění. 


Ochranný povlak ušetří práci s čištěním a údržbou.

Ovčí vlnu vybíráme v z kvalitních, čistých Českých chovů. Tam, kde se ovečky pasou na v čistém prostředí přírodních pastvin, nebo zahrad. Důvodem je snaha použít co nejčistčí materíál, který dude v kontaktu s dětmi buď jako přikrývka v kočárku, nebo jako podložka.


Povlak z důvodu bezpečnosti neobsahuje knoflíky, ani zip.


VÝROBA - OBJEDNÁVKA

Vybranou ovčí vlnu pečlivě ručně vypereme, vyčešeme a uplstíme. Díky tomu, že k čištění nepoužíváme agresivní chcemické přípravky, jedná se o velmi čistý přírodní materiál. Vlna tak navíc obsahuje mnoho původního lanolinu. Nemusíte se ale bát, že je deka nějak mastná či že by byla cítit ovečkami.

Velikost deky - při výrobě jsme limitování rozměrem strany max. 70 cm. V objednávce uveďte např. "Ovčí deka 60 x 40 cm". Můžete si tedy objedat velikost dle Vašich požadavků.

Vzory pohledové bavlny - základní je puntikatý vintage. Další vzory brzy jsou stromeček a ovečka.

Příklad objednávky - "Ovčí deka  60 x 40 cm,  vzor puntikatý vintage"


VIDEO


ÚDRŽBA OVČÍ DEKY

Ovčí plsť - v této deceje vypraná, vyčesaná ovčí vlna, zhutněná technikou suchého plstění. Přínáší mnoho tepelného komfortu, ale je třeba čas od času nůžkami zastřihnout vlákna vlny, která se od plstě, hlavně zpočátku, oddělují. Tento proces se postupně omezí.

Čištění ovčí plstě - v žádném případě ji silou, ani hrubě nedrhněte! Na vláknech vlny zůstalo díky ručnímu zpracování dostatek lanolinu, proto ji stačí namočit (max. do 40°C), časově dle potřeby - cca 30min a po té lehce a o opatrně rukou nečistoty setřít, nebo jen opláchnout vlažnou vodou, vyklepat. Sušení nesmí probíhat na, nebo v těsné blízkosti rozpálených předmětů (kamen, radiátorů). Doporučujeme položit na sušák, ne vyvěsit.

Praní a čistění kompletně - obecně používejte ruční čištění při teplotě vody do 40°C. Při čištění plstě se držte pokyny výše.

Vzory látek


Fotoalbum ovčí deky


Fotoalbum ovečky