Vyčesaná ovčí vlna pro plstění 50g

Nabízíme Vám Českou ovčí vlnu v krásném balení o hmotnosti 50g. Vhodná pro suché, nebo mokré plstění. Vyčištěná, vyčesaná holandskými kartáči.

Ovčí vlnu v našich výrobcích, i v tomto balení, čistíme a češeme ručně. Používáme pouze šetrné prostředky na čištění a na česání ruční holandské kartáče. Proto se může stát, že ve vlně najdete sem tam nějaké smítko, které by ve velkoprodukci rozpustila chemie.

Barva vlny v balení je přirozená, tedy je bez barviva. Vlnu lze dále barvit různými způsoby buď před jejím plstěním, nebo hotový výrobek. A to namáčením, nebo malováním detailů štětcem. Použít lze přírodní rostlinná barviva (třezalka, ořech, kopřiva, atd.), chemická (např. potravinová), nebo přímo k tomu účelu určená. Návody lze dohledat na internetu.

Vlnu získáváme stříháním oveček v českých chovech a tím se snažíme podpořit českou produkci. Jedná se také ekologičtější způsob zpracování, protože se vlna nemusí odnikud převážet, skladovat, atd. A samy poznáte, že argumenty o kousající vlně, pokud se nejedná o Merino, jsou z drtivé většiny liché.

Při objednání prosím uveďte v upřesňujících udajích, zda-li objednáváte vlnu světlou, nebo hnědou. Díky :-)