Plstící sada s megaovečkou

Chtěli by jste si vyzkoušet práci z ovčí vlnou technikou suchého plstění? Máme pro Vás hotovou Plstící sadu, se kterou můžete ihned začít tvořit.

Ruční, suché plstění plstícími jehlami je moderní technologický postup, kterým lze i v domácích podmínkách snadno finálně zpracovat ovčí vlnu.

TATO SADA OBSAHUJE

  1. Molitanovou podložku
  2. Plstící jehly S-M-L
  3. Českou ovčí vlnu vyčištěnou, vyčesanou a nebarvenou. Světlou a tmavou na cca 2-3ks miniovečeky (dle velikosti),
  4. Plstěnou megaovečku vhodnou pro dekoraci. 
  5. Psaný návod na miniovečku. Video návod najdete níže.

Práce to není náročná. Naopak. A je to příjemný relax, kdy tvoříte maximálně ekolicky. Chce to jen trpělivost a nasbírat zkušenosti. Výsledky, jak je vidět na obrázcích níže, mohou být nádherné!

Ovčí vlnu v našich výrobcích, i v tomto balení, čistíme a češeme ručně. Používáme pouze šetrné prostředky na čištění a na česání ruční holandské kartáče. Proto se může stát, že ve vlně najdete sem tam nějaké smítko, které by ve velkoprodukci rozpustila chemie.

Barva vlny v balení je přirozená, tedy je bez barviva. Vlnu lze dále barvit různými způsoby buď před jejím plstěním, nebo hotový výrobek. A to namáčením, nebo malováním detailů štětcem. Použít lze přírodní rostlinná barviva (třezalka, ořech, kopřiva, atd.), chemická (např. potravinová), nebo přímo k tomu účelu určená. Návody lze dohledat na internetu. 


Vlnu získáváme stříháním oveček v českých chovech a tím se snažíme podpořit českou produkci. Jedná se také ekologičtější způsob zpracování, protože se vlna nemusí odnikud převážet, skladovat, atd. A samy poznáte, že argumenty o kousající vlně, pokud se nejedná o Merino, jsou z drtivé většiny liché. 

Pokud Vás práce s vlnou začne bavit a budete potřebovat další na svoje kreativní nápady, nabízíme připravenou vlnu k prodeji v naší nabídce ve 50g balení.

Návodů na barvení i zpracování je na internetu sposuty. Stačí si vybrat, co Vám bude více vyhovovat a co se bude líbit ;-)

Návod, jak vyrobit miniovečku s naší plstící sadou

Pomocí plstících jehel, nůžek a Vaší trpělivosti lze tvořit jednoduché, ale také propracované figurky a předměty. Fotografie níže najdete na webu pinterestu po zadání wool sheep, nebo wool felting do vyhledávače.