Plstící sada s miniovečkou

Chtěli by jste si vyzkoušet práci z ovčí vlnou technikou suchého plstění? Máme pro Vás hotovou Plstící sadu, se kterou můžete ihned začít tvořit.

Ruční, suché plstění plstícími jehlami je moderní technologický postup, kterým lze i v domácích podmínkách snadno finálně zpracovat ovčí vlnu.

TATO SADA OBSAHUJE

  1. Molitanovou podložku
  2. Plstící jehly S-M-L
  3. Českou ovčí vlnu vyčištěnou,    vyčesanou a nebarvenou. Světlou a tmavou na další cca 2-3ks minioveček (dle velikosti),
  4. Plstěnou miniovečku jako mustr.
  5. Psaný návod na miniovečku.

Práce to není náročná. Naopak. A je to příjemný relax, kdy tvoříte maximálně ekolicky. Chce to jen trpělivost a nasbírat zkušenosti. Výsledky, jak je vidět na obrázcích níže, mohou být  nádherné!

.

Ovčí vlnu v našich výrobcích, i v tomto balení, čistíme a češeme ručně. Používáme pouze šetrné prostředky na čištění a na česání ruční holandské kartáče. Proto se může stát, že ve vlně najdete sem tam nějaké smítko, které by ve velkoprodukci rozpustila chemie.


Barva vlny v balení je přirozená, tedy je bez barviva. Vlnu lze dále barvit různými způsoby buď před jejím plstěním, nebo hotový výrobek. A to namáčením, nebo malováním detailů štětcem. Použít lze přírodní rostlinná barviva (třezalka, ořech, kopřiva, atd.), chemická (např. potravinová), nebo přímo k tomu účelu určená. Návody lze dohledat na internetu.

Vlnu získáváme stříháním oveček v českých chovech a tím se snažíme podpořit českou produkci. Jedná se také ekologičtější způsob zpracování, protože se vlna nemusí odnikud převážet, skladovat, atd. A samy poznáte, že argumenty o kousající vlně, pokud se nejedná o Merino, jsou z drtivé většiny liché.

Pokud Vás práce s vlnou začne bavit a budete potřebovat další na svoje kreativní nápady, nabízíme připravenou vlnu k prodeji v naší nabídce ve 50g balení.

Návodů na barvení i zpracování je na internetu sposuty. Stačí si vybrat, co Vám bude více vyhovovat a co se bude líbit ;-)

Návod, jak vyrobit miniovečku s naší plstící sadou

Další inspirace na práci s ovčí vlnou a plstícími jehlami

Níže jsou ukázky z Pinterestu, jak lze tvořit z ovčí vlny