Vložky do bot z ovčí vlny - celoroční

Naše vložky do bot se skládají z nebarvené ovčí vlny (tmavá loga jsou z vlny hnědých ovcí) a od roku 2019 do těla vložek zapracováváme jutové tělo pro zpevnění tvaru. Stále se tak ale jedná o ryze přírodní produkt, který je navíc kompostovatelný.

Jaké jsou naše vložky do bot z ovčí vlny a čím se liší od jiných produktů? Celé tělo tvoří ovčí vlna v koncentrované podobě a jutové tělo, které pomáhá fixovat tvar při a po sešlápnutí. Tedy v celém objemu svého těla se nachází velmi mnoho zapracované ovčí vlny, díky níž mají vložky  daleko větší izolační schopnosti, lépe absorbují případný pot a ve výsledku v zimě poskytují významný tepelný komfort. V létě dokáží pracovat s potem chodidel, kdy pak omezí případný zápach z obuvi a při dlouhých tůrách i vznik puchýřů na chodidlech. Nejedná se tedy žádný předmět polepený malým množstvím vlny.

Vyzkoušejte se s našimi vložkami ve Vašich botách projít také naboso.

Vložky lze kdykoliv před aplikací i po sešlápnutí jednoduše upravit zastřihnutím běžnými nůžkami. Jutová vlákna nijak netrhejte, netahejte, pouze zastřihněte! Viz video níže.

Návod k instalaci a údržbě je součástí balení vložek, níže na této stránce je k instalaci video.


Vložky jsou po celé délce standardně vybaveny tenkou lepící kotvou pro lepší fixaci vložky ve Vaší botě.

Po pravidelném nošení se sešlápnou a vytvarují dle Vašeho chodila.

Dárkové balení náhled ...
Dárkové balení náhled ...

Ideální, ale nikoliv nutné,  je kombinovat vložky do bot s ponožkami také z ovčí vlny. 

Vložky z ovčí vlny ale nejsou vhodné do bot, které netěsní a lehko promoknou. V tomto případě pak potřebují delší čas na své vysušení.Ukázka zastřižení vložek s jutovým tělem

Údržba a čištění vložek do bot

Ukázka kompletní instalace vložek

Nobelis BÉÉ


Nabízíme zdobené vložky do bot symboly z naší nabídky níže, nebo dle Vašeho přání