Nobelis 2020 - Koronavir

25.03.2020

Rok 2020 se zapíše do dějin této planety jako další milník v epidemických nákazách. Je to poprvé v novodobé, moderní, přetechnizované době, kdy společnostot čelí takové zkoušce. Nákazou Koronavirem a souvisejících bezpečnostních opatření.

Je to situace, na kterou byl málokdo připraven. Jak my lidé, tak naše země, politické vedení. Ač se zpočátku roku možná mohlo zdát, že se nám tato epidemie vyhne, všichni v to doufali, bohužel se tak nestalo a nyní jsme v situaci, kterou málokdo ze současné generace poznal. Situaci každý zná, není třeba zde opakovat slova již napsaná. 

Přes všechna ta omezení stále v naší ruční dílně Nobelis pracujeme. Tvoříme naše výrobky a nyní jsme zvládli první vlnu výroby roušek. Jezdíme stříhat ovečky, jelikož nám to zákon (k dnešnímu dni 25.3.) stále umožňuje.

Stříhání oveček - probíhá standarním způsobem, ale mějte na paměti, že je nutné co nejvíce omezit kontakt mezi lidmi, aby se zabránilo dalšímu přenosu. Během stříhání dodržujte prosím odstup alespoň 2 m a omezme tak náš kontakt pouze na podání a odebrání ovečky. Případně je možné mít ovečky připravené v naháňce, zbytek zvládneme sami. Velmi rádi jinak vždy pobesedujeme, ale to bohužel v této době není úplně možné. Určitě vše doženeme, až bude líp.

Výrobky z naší nabídky -  vyrábíme a zasíláme dál. Omezení je pouze v osoboním převzetí.

Roušky - ve spolupráci s Nadačním fondem manželů Pokorných a jejich laskavou osobní pomocí při výrobě jsme nezištně přispěli cca 50 ks roušek. Nadační fond je pak společně s dalšími cca 50 ks roušek od paní Milušky Markové předal v Centrum sociální pomoci v Litomyšli. Dále jsme nezištně vyrobili už kusově ale v nemalém počtu, jak to bylo v našich silách, další roušky, které se dostali na Poštu a prodejen. Je to v současné situaci nekončící náročná práce a proto ať už jste od kohokoliv, kdekoliv zdarma roušku obrželi, určitě nic nezkazíte projevenou věcnou vděčností. My roušky brzy zařadíme do naší nabídky. 

Autor příspěvku: Martin kopecký