Vlákno NOBELIS - blog a aktuality

Máme za sebou téměř čtyři roky práce s ovčí vlnou a stříhání ovcí. Prože se jedná o ryze ruční práci a to navíc rukou mé ženy Hanky a mých, máme tak omezenou kapacitu na zpracování vlny, šití a také stříhání ovcí. Nemůžeme kvantitou konkurovat neúnavným výrobním linkám.

Stříhací sezńa 2021 je v plném proudu, aktuálně máme květen plně zarezervovaný a volný také už jen z poloviny červen. Moc děkujeme za Vaši důvěru a objednávky našich služeb!

Ovčí palčáky mi už v hlavě ležely déle. Jenom už vím, že některé nápady je lepší nechat uzrát. I tentokrát se zdá, zrání nápadu přineslo svůj výsledek.

Kliknutím na obrázek otevřete celé dubnové číslo obecních novin naší krásné obce Osík, ležící v blízkosti malebného města Litomyšl. V druhé polovině novin je rozhovor, který k nám přijela udělat paní Zuzka Veselíková. Moc děkujeme!

Ovce původní valaška napsala velkou část historie chovu ovcí na Slovensku, ale i u nás. A jak chovat a zpracovávat suroviny nejen z této troujužitkové ovečky se můžete dozvědět třeba u našich Slovenských sousedů v Bačovské škole.

Špatných zpráv je v tyto dny plný internet a není se čemu divit. Přesto je důležité si zachovat zdravou vnitřní sílu a optimismus. Přinášíme Vám pár fotek z dnešních, slunečných březnových dnů a podělíme se tak o naši radost s Vámi. Přidáváme pár citátů z přečtených knih.

Rok 2020 se zapíše do dějin této planety jako další milník v epidemických nákazách. Je to poprvé v novodobé, moderní, přetechnizované době, kdy společnostot čelí takové zkoušce. Nákazou Koronavirem a souvisejících bezpečnostních opatření.