Vlákno NOBELIS - blog a aktuality

Tradice, kultůra, archytektura, zábava, výborná gastronomie a to vše v podhůří Vysokých Tater. Na Polské straně, v regionu Podhalaňska (Podhalí, Podhale,..), které se nachází v Malopolském vojvodsví, se místní svérázná Goralská kultůra přelila do turistického ruchu.

Ostříhat, vyprat, vyčesat, upříst, uplést. To by mohl být stručný výčet postupu, jak takový svetr z ovčí vlny vznikne. Za každým slovem je ale spousta práce, trpělivosti a nezměrného umu. Výsledek ale velmi potěší.

Máme za sebou téměř čtyři roky práce s ovčí vlnou a stříhání ovcí. Prože se jedná o ryze ruční práci a to navíc rukou mé ženy Hanky a mých, máme tak omezenou kapacitu na zpracování vlny, šití a také stříhání ovcí. Nemůžeme kvantitou konkurovat neúnavným výrobním linkám.

Stříhací sezńa 2021 je v plném proudu, aktuálně máme květen plně zarezervovaný a volný také už jen z poloviny červen. Moc děkujeme za Vaši důvěru a objednávky našich služeb!

Ovčí palčáky mi už v hlavě ležely déle. Jenom už vím, že některé nápady je lepší nechat uzrát. I tentokrát se zdá, zrání nápadu přineslo svůj výsledek.