Vlákno NOBELIS - blog a aktuality

V termínu 18.8 - 19.8. již po desáté proběhla tato společenská a kulturní akce v nejvýchodnějším regionu naší republiky. Hlavními organizátory této přátelské akce jsou místní skupina Polského kulturně - osvětového svazu v Nýdku, obec Nýdek, SCHOK (Svaz chovatelů ovcí a koz) a hostitelé z Nýdku v čele s Michałem Milerskim. Právě Michał Milerski a...

Začátkem srpna přišla ta správná chvíle na střiž našeho malého stádečka. Rádi by jste zkusili třeba ovčí jogurt, nebo koupili tričko z ovčí vlny a váháte? Snad Vám pomůže tento článek udělat to správné rozhodnutí.

Tradice, kultůra, archytektura, zábava, výborná gastronomie a to vše v podhůří Vysokých Tater. Na Polské straně, v regionu Podhalaňska (Podhalí, Podhale,..), které se nachází v Malopolském vojvodsví, se místní svérázná Goralská kultůra přelila do turistického ruchu.

Ostříhat, vyprat, vyčesat, upříst, uplést. To by mohl být stručný výčet postupu, jak takový svetr z ovčí vlny vznikne. Za každým slovem je ale spousta práce, trpělivosti a nezměrného umu. Výsledek ale velmi potěší.