O NÁS

Jsme mladá česká rodina, která žije tak trochu na samotě u pole a má nejen tímto blízko k přírodě. Bylo nám líto se vlny po střiži zbavovat a proto jsme s ní začali pracovat...


Spojení s přírodou, venkovem, ale také vesmírem a tím co nám hvězdy posílájí je pro nás posvátné. Naše výrobky tvoříme sami ručně od stříhání, přes čištění, česání po zpracování do finálního výrobku. Rádi vymýšlíme, tvoříme a realizujeme vlastní nápady. Práce s ovečkami a ovčí vlnou je také naší relaxací.

Naše drobné rodinné hospodářství provozujeme od roku 2013. V prosinci 2017 jsme vyrazli s vlnou na trh pod názvem NOBELIS BÉÉ. Nobelis = latinsky vznešený, BÉÉ = typický zvukový projev ovcí. Ovčí vlna je dodnes v mnoha oblastech nepřekonaným materiálem díky svým unikátním vlastnostem.

Naši přátelé, kteří tu žijí s námi a dělají nám společnost i službu, ať je to hlídání nemovitosti, spásání trávy, lovení myší, nebo psychology, jsou beránci (skopečci) Čouda a Mňam ňam plemene Hampshire, ovečka Roztomilka plemene ovce Romanovská, jorkšírský teriér pes Daffyk, kříženec Sibiřského huskyho původem z útulku pes Merlin, kočka Tatami a střídavě se k nám přitoulají a zase odejdou další domácí zvířata, nebo i ta divoce žijící, které v případě potřeby předáváme do záchranné stanice ČSOP.


Chtěl jsem kdysi obstát ve vesmíru bez věcí, peněz, takřka bez jídla. Nejvyšší, nesplnitelná hra, musel jsem se jí nakonec vzdát. Ale bojoval jsem o každou maličkost, snažil jsem se žít s co nejméně věcmi, penězi, jídlem. Pro cesty je to nutná hra! Zdánlivě přízemní, ale krásná. Nehrál jsem ze šetrnosti ani z lakoty, chtěl jsem se jen zbavit hmoty a také mně bylo líto přírody. Kdyby všichni žili jako já (domníval jsem se), vydržela by zeměkoule, její lesy, vody, hlubiny i povětří ještě o několik tisíciletí déle, než vydrží takhle. Lidé by méně potřebovali, méně vyráběli. Země by zůstala čistá, západy slunce by byly průzračnější, lidé lepší. Ale nenacházel jsem příliš následovatelů, i když jsem nežádal nic mimořádného. Nepřišel jsem zrušit novověk a nikoho nenutil žít v bídě, chtěl jsem pouze veselou skromnost.

                                                                                          KARPATSKÉ HRY - Miloslav Nevrlý