Střiž ovcí u nás v Nobelis a tipy na ovčí produkty

06.08.2023

Začátkem srpna přišla ta správná chvíle na střiž našeho malého stádečka. Rádi by jste zkusili třeba ovčí jogurt, nebo koupili tričko z ovčí vlny a váháte? Snad Vám pomůže tento článek udělat to správné rozhodnutí.

Proč stříháme ovečky až tak "pozdě"? Ovečky jsou v tuto dobu již v kondici ze zelené pastvy. V praxi to znamená kvalitnější práci během stříhání. Ovečky mají navíc kvalitnější a čistší vlnu, než je tomu na jaře. V konečném součtu je vlny více, v lepší kvalitě a čistotě. Ovečkám vlna působí také "stín" před slunečními paprsky. V létě ale musí mít zázemí v podobě stínu a dostatečného množství čerstvé vody.


Rádi by jste vyzkoušeli, nebo rovnou zařadili do svého jídelníčku nějaký ovčí produkt? Máme pro Vás tip v podobě ovčího jogurtu. Ovčí jogurty z různých farem seženete v prodejnách se zdravou výživou. Ale také jej najdete třeba v takové BILLE. A to čistý Natur, nebo se slaným karamelem. Dochutit si je pak můžete podle svého gusta. Borůvkami, jahodami, .... Cena je víc než přijatelná a to i v porovnání s produkty z kravského mléka.

Foto níže - zdroj google


Už dávno neplatí, že oděvy z ovčí vlny jsou cenově nedostupné. Byť mají svojí cenu. Mám osobně jenom dobré zkušenosti třeba s merino triky z DECATHLONU. Cena 599 Kč. Pokud mám vyzdvihnout nějakou přednost, tak tou bude, že když se v tričku z ovčí vlny lehce spotíte, hned druhý den nezapáchá. Vydrží klidně celý pracovní, nebo dovolenkový týden. Vám tím ušetří prostor v šatníku, nebo kufru na dovolenou. Nepotřebujete tedy ani často prát = méně spotřebované energie, méně spotřebované vody, méně odpadu z pracích prostředků. Příjemně se nosí (ne nekouše) a vlastně díky vlastnostem ovčí vlny se ani tak snadno nespotíte. A v neposlední řadě, až jednou doslouží, díky svému složení nezatíží tolik naší planetu. O tom, že materiál na Vaše tričko vyrostl na ovečce, která mezi tím na pastvě spásala trávu už není třeba asi více psát :-) .