Vlákno NOBELIS - blog a aktuality

Snažíme se naše výrobky nabídnout všem, ale především zájemcům o ruční výrobky a autorskou práci a v tomto směru je v povědomí známý fler kreativní svět, kde jsme od konce roku 2019 nováčky. Dostali jsme také dotazník pro rozhovor do internetového magazínu fler MAG. Dočtete se v něm o našem příběhu, jak naši práci vnímáme a jak a kde...

Naši skromnou nabídku jsme už na Vánočním veletrhu Fler Kreativ 2019 v Litomyšli doplnili o nové výrobky. Níže se můžete podívat na jejich přehled, ale také naťukneme možné další tři novinky pro letošní konec roku.

Malý, ale moc šikovný! Tak to je on! Kdo že?! Přece Daffy!!! Náš malý jorky, co nám pomáhá s ovečkama, běhá s námi po horách, jezdí na kole, dohlížel na naše děti když ještě lezli po čtyřech, hlídá perfektně náš pozemek a dělá nám společnost ve dne i v noci.......

Rok se s rokem sešel a nastal čas stříhání. Roztomilku, poblázněnou divošku, romanovku, jsme ostříhali už na jaře. Druhý střih ji čeká na podzim. Ale Čoudu a Mňam ňama jsme si nechávali až budou mít hezkou a čistou vlnu.

Možná jste o rituálu koupání oveček již zaslechly. Já osobně jsem se o této činnosti dozvěděl od pána původem z Valašska, který mi vyprávěl, jak ovečky před střiží proháněli potokem aby je zbavili nečistot. Po oschnutí pak ostříhali.

Na rok 2018 kdejaký chovatel asi jen tak nezapomene. Kde kdo na začátku tohoto roku nemohl tušit, jak teplé a suché počasí s nedostatkem srážek zkomplikuje vytvoření zásob krmiva, sena na zimní období.

Stříhání oveček je sice těžká práce, ale také zároveň způsob, až meditace, jak si mentálně odpočinou. I pro to jsme se na zahájení nové sezóny moc těšili.