Vlákno NOBELIS - blog a aktuality

Ovce původní valaška napsala velkou část historie chovu ovcí na Slovensku, ale i u nás. A jak chovat a zpracovávat suroviny nejen z této troujužitkové ovečky se můžete dozvědět třeba u našich Slovenských sousedů v Bačovské škole.

Špatných zpráv je v tyto dny plný internet a není se čemu divit. Přesto je důležité si zachovat zdravou vnitřní sílu a optimismus. Přinášíme Vám pár fotek z dnešních, slunečných březnových dnů a podělíme se tak o naši radost s Vámi. Přidáváme pár citátů z přečtených knih.

Rok 2020 se zapíše do dějin této planety jako další milník v epidemických nákazách. Je to poprvé v novodobé, moderní, přetechnizované době, kdy společnostot čelí takové zkoušce. Nákazou Koronavirem a souvisejících bezpečnostních opatření.

Snažíme se naše výrobky nabídnout všem, ale především zájemcům o ruční výrobky a autorskou práci a v tomto směru je v povědomí známý fler kreativní svět, kde jsme od konce roku 2019 nováčky. Dostali jsme také dotazník pro rozhovor do internetového magazínu fler MAG. Dočtete se v něm o našem příběhu, jak naši práci vnímáme a jak a kde...

Naši skromnou nabídku jsme už na Vánočním veletrhu Fler Kreativ 2019 v Litomyšli doplnili o nové výrobky. Níže se můžete podívat na jejich přehled, ale také naťukneme možné další tři novinky pro letošní konec roku.

Malý, ale moc šikovný! Tak to je on! Kdo že?! Přece Daffy!!! Náš malý jorky, co nám pomáhá s ovečkama, běhá s námi po horách, jezdí na kole, dohlížel na naše děti když ještě lezli po čtyřech, hlídá perfektně náš pozemek a dělá nám společnost ve dne i v noci.......