Novinky v nabídce pro rok 2020

18.02.2020

Naši skromnou nabídku jsme už na Vánočním veletrhu Fler Kreativ 2019 v Litomyšli doplnili o nové výrobky. Níže se můžete podívat na jejich přehled, ale také naťukneme možné další tři novinky pro letošní konec roku.

Při naší filosofii rodinné ruční dílny, kdy vše s mojí ženou tvoříme sami, ručně, v domácích podmínkách, jsme limitováni v možnostech kvantity vyrobených výrobků. Na druhou stranu máme volné ruce v individuální tvorbě, realizaci našich nápadů a v poslední době často i nápadů a inspirací od našich kamarádů a zákazníků. 

Silná ovčí deka pro nejmenší - vznikla díky požadavku od jedné maminky, která chtěla pro očekávané miminko na zimní období vyrobit teplou deku. Tu jsme posléze vybavili bavlněným obalem, díky kterému může být tato deka i teplou podložkou. Obal také usnadní čištění, kdy ovčí náplň vyjmete a obal snadno vyperete a vyžehlíte. Ovčí výplň se pak dá prát a čistit zvlášť.

Plstící sada s megaovečkou - doplňuje naši sadu s mini ovečkou. Mega ovečka je krásná dekorace, není vhodná na intenzivní dynamické namáhání, hraní :-) . Stejně jako u plstící sady s miniovečkou se jedná o set plstích jehel, bílé a tmavé ovčí vlny, molitanové podložky a hotové megaovečky. Každá je jiná, jinak vypasená :-) . Poslání plstící sady je umožnit si vyzkoušet jednu ze základních plstících technik.

Dřevěný motýlek -  je v naší nabídce od Vánoc 2018, ale až nyní se mu dostalo nových stránek. Jedná se o kompletně ruční práci se dřevem. Motýlek je vyřezávaný, broušený z masívu. Zdobí ho buď klasická ozdobná stuha, nebo letos nově upředená ovčí vlna z ojediněle se vyskytujícího se plemene Původní valašky. Upředenou vlnu jsme získali od chovatelky paní Gabriely Žitníkové.

Vložky pro barefoot boty -  jsou vlastně podobné těm klasickým, ale mají jiný střih díky tvaru podrážky barefoot boty, která je větší a noha v ní svobodnější i díky tenké podrážce. A právě tady je obrovská výhoda našich vložek. Díky svému měkkému a ohebnému tělu jsou do barefootu doslova předurčeny do zimních měsíců. Velmi příjemná chůze s těmito vložkami naboso bez ponožek.

Kabát z ovčí vlny pro malé pejsky -  zkoušíme s našim jorkym Daffykem a i když zima zatím moc nepřeje, vymetá Daffyk v jeho ovčím kabátku promáčenou zahradu a my alespoň uvidíme co vše snese a jak to půjde vyprat :-) . Vše je zatím ve fázi vývoje a testování. Na letošním Vánočním veletrhu ale už budeme chtít mít pro pejsky do hmotnosti 4 Kg nějaké kousky k prodeji připravené. Jedná se teplý, stylový, nepřehlédnutelný přírodní kabátek.

Již v úvodu jsme prozradili, že naťukneme možné další tři novinky pro letošní konec roku, zimu 2020 / 2021. Stalo se :-) , že nám doma v lyžařské výbavě přibyli troje staré jasanové lyže, které prošli v naší dílně  malou renovací. A jak by se k nim hodili palčáky z ovčí vlny a návleky na nohy, aby sníh nelítal do starých lyžařských bot, které jsou oproti těm novým opravdu nízké. Sbíráme inspiraci a přemýšlíme na realizací :-) . A poslední třetí novinkou by mohl být ovčí fusak, nebo zavinovačka pro nejmenší, kterou bychom rádi doplnili nabídku k ovčí dece.

Co vše stihneme se teprve uvidí. Pomalu se blíží sezóna stříhání ovcí a to už se v dílně moc "neohřejeme" :-) .